עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

10 דברים מעניינים על אבני חן

14/09/2016 11:14
עדנה
אבני חן, יהלומים, ענבר, ספיר, אופל, חושן

האבנים שמשדרות יופיויוקרה

אבני חן משמשות משחרהימים לעיטור של תכשיטים, וכבר בימים עתיקים הן היו סמל לפאר ולעושר. משנים פרההיסטוריות ועד היום, ניתן לראות אבני חן על גבי תכשיטים.  כיום אבני החן משמשות גם לעיטור של אביזריםאחרים. את אבני החן כורים ומוצאים במקומות שונים ברחבי העולם.


עשר עובדות מעניינותעל אבני חן

 קבלו עשר עובדות מעניינות במיוחד שקשורות לאבניחן:


יהלום ופחם הם כמעט אותו החומר – היהלום, אבן יקרה וחזקה, עשוי מפחמן, שהוא החומר שכולנו מכיריםלרוב בתור פחם או גרפיט. זהו למעשה אותו יסוד בדיוק. ההבדל נעוץ בסידור של אטומי הפחמןביהלום, בו הם מסודרים בצורה שמזכירה כוורת, שהיא בעלת חוזק עצום, לעומת הפחםשמסודר בצורה של שכבות ישרות.

אבני החושן – הכוהןהגדול בבית המקדש בירושלים היה עונד אביזר מיוחד הקרוי חושן עליו היו 12 אבניםשמסמלות את שנים עשר השבטים. עד היום יש כמה אבני חושן שלא ברור איזו אבן מוכרת הןסימלו.

שילובי הצבעים הקסומים באופל – אופל היא אבן חן מיוחדת שתכונתה הידועה היא שבירת האור בצורהשיוצרת צבעים מרהיבים. הצבעים המיוחדים הללו נוצרים בעקבות כדוריות סיליקהמיקרוסקופיות באבן, ששוברות את האור לכל צבעי הקשת.

יהלומי דם –יהלומים נכרים באפריקה במשך שנים רבות. כריית היהלומים היא עסק שמגלגל מיליארדידולרים בשנה, אך מדובר בעניין מכוער שיצר מלחמות של ממש. יהלומים שנכרים באפריקהבצורה המעורבת באלימות נקראים יהלומי דם, ואף יצא סרט בנושא.

יצירת פנינים – פנינההיא אבן חן מיוחדת שלא כורים מהאדמה אלא מוציאים מצדפות. הפנינה נוצרת ממצב בוגרגר חול מפריע או מציק לצדפה, והיא מכסה אותו בחומר הלבנבן הנוצץ שאנו מכירים.

ספיר ואודם – אלוהן שתי אבנים שעשויות מאלומיניום חמצני. הן נראות שונה מאוד אחת מהשניה, וההבדלביניהן הוא החומר המוסף לאלומיניום החמצני- באודם יש כרום ובספיר חומרים אחרים.

אבן חודשית – בתורתהמיסטיקה והאסטרולוגיה קבעו לכל חודש בשנה אבן שמתאימה לו, כך שלכל אדם יש את אבןיום ההולדת שלו.

ענבר – אבן הענבר ייחודיתבכך שהיא לא עשויה ממש מאבן בבטן האדמה. היא למעשה שרף עצים מהעידן הפרהיסטורישהתקשה מאוד.

האבן היקרה ביותר –"יהלום אופנהיימר" הוא יהלום כחול שנמכר ב40 מיליון ליש"ט, האבןהיקרה ביותר אי פעם. הוא נמכר לקונה אנונימי.

·     מדינות שמייצאות אבני חן – בקולומביה ניתן למצוא ריכוז עצום של אבני ברקת. אפריקה מייצאת אתרוב היהלומים בעולם, סרי לנקה מרכזית בתחום הספיר ומיאנמר מייצאת את רוב אבניהאודם בעולם.מציאת אבני חן אינה עסק פשוט

אבני החן הן יקרות כלכך בגלל הקושי למצוא אותן. החיפוש אחריהן הוא משימה מרתקת ומאתגרת, שמושכת אנשיםרבים. ככל שקשה יותר למצוא את האבן – כך היא יקרה יותר.

 

Fausto
24/07/2018 20:07
This piece of writing will assist the internet users for
creating new web site or even a blog from starrt to end.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: